Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

21. Yüzyılın 21 Işığı

21. yüzyıla doğan bu 21 adam, mesleklerinde ve uzmanlık alanlarında bilginin, düsüncenin, teknolojinin, koşullandırmamışlığının verdiği güvenle kendiyle barışık, başarılı bireyler olarak öne çıkıyorlar.

Geçtiğimiz yüzyıl Sanayi Devrimi’nin gerçekleştiği, insanların teknolojiyle tanıştığı parlak bir döenm oldu. Buluşlar birbirini izlerken, koyun klonlanmaya kadar gelindi. Aynı yüzyıl, iki büyük Dünya Savaşı’yla parlaklığını yitirdi. Aslında 21. yüzyılla ilişkimizde de temkinli olmalıyız. Sanayi Devrimi’nin insanı makinenin uzantısı haline getiren ve insana ait özellikleri körelten karakteristiğinin Bilgi Devrimi ile yıkılabileceğine inanmak gerek. Biz şimdi bilgi çağındayız, bilgiye ket vurmak artık mümkün değil. Coğrafi sınırlar da bu yüzden kalkıyor. Çocukluğumuzda da ansiklopedi sayfalarında uçan arabalar olarak görürdük 21. yüzyıl erişilmez bir rüyaydı. Oysa bir anda içinde buluverdik kendimizi. 21. yüzyılın insanları hiç de öyle yıldızlardan yıldızlara koşan süper kahramanlar değil; bizleriz; içimizden birileri! Hepsinin umutları var. Kimi ömrünün baharında, kimi deneyimlerini ömrünün baharında olanlara aktarmak istiyor. Önemli olan bu değil mi zaten: İnsanın yaratıcılığı…

Türkiye’nin 21. yüzyılda parlayan yıldızlarının bazıları hakkındaki  yorumları:

Fahir Atakoğlu, Müzisyen: Yaptığı besteler, reklam cıngılları ve aldığı ödüllerle uluslararası bir müzisyen olduğunu kanıtladı. Bugünlerde Amerika’da ses getirecek olan yeni albümünün hazırlığı içinde.

Çetin Altan, Gazeteci: Elli yılı aşkın bir süredir gazetecilik yapıyor. 4 Roman, 1 öykü, 1 alfabe, 8 piyes, 8 deneme, 1 taþlama, 2 gezi, 8 anı, 3 inceleme, 4 siyasi deneme, 4 portre, röportajlar ve sayısız köşe yazısıyla gerçek bir yazı adamı.

Atıl Kutoğlu, Modacı: Avrupa aristokrasisinin kadınlarını giydiriyor. Kreasyonları Düseldorf, Milano, Paris ve New York gibi metropollerde düzenli olarak sergileniyor.

Uğur Polat, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu: Sağlam tiyatro geçmişine sahip. “Salkım Hanımın Taneleri” filmindeki rolüyle Antalya Film Festivali’nde “En iyi Erkek Oyuncu” dalında “Altın Portakal” ödülünü aldı.

Serdar Erener, Reklamcı: Reklam dünyasının pırıltılı, yaramaz ve yaratıcı çocuğu, geniş kitlelere hitap etmenin yolunu evrensel değerlerle yerel değerleri birleştirerek başarıyor. Young&Rubicam şirketinin beyin takımında yer alıyor.

Yılmaz Argüden, İşadamı: Uluslararası iş ve düşünce çevrelerinin genç, yenilikçi, global düşünen, çağdaş vizyona sahip yeni Türk işadamları kuşağının önde gelen temsilcilerinden, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, 1999 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçildi.
Eser Taşkıran, Memmet Y. Yılmaz, Erkan Mumcu, Okan Bayülgen, Volkan Işık, Ali Midilli, Ozan Korkut, Cengiz Ultav, Akdoğan Özkan, Nuri Bilge, Emir Uras, Hasan Hüseyin, Ali Zirh ve Babür Özden 21. yüzyılın 21 ışığı olan diğer isimler.

Amica Dergisi