Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

ARGE Danışmanlık çeyrek asrı dünya çapında isimlerle kutladı

Çeyrek asrı geride bırakan Türk yönetim danışmanlığı şirketi, 26 Eylül günü dünyadan ve Türkiye’den önemli isimlerin katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da 25. Yılını kutladı.

Strateji, iş mükemmelliği ve kurumsallaşma konularında 400’ü aşkın şirket ile 1000’den fazla yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştiren ARGE Danışmanlık 25. yılını kutladı. Yönetişim ve sorumlu liderlik konularında önemli mesajların verildiği 25. Yıl buluşmasında Can Kıraç, Tuncay Özilhan, Çetin Nuhoğlu, Sir Mark Moody Stuart ve Mervyn E. King gibi önemli isimler yer aldı.

Dünyada en iyi tanınan Türk danışmanlık şirketi ARGE Danışmanlık, 25. Yılına girdi.

Buluşmada, iş dünyasının duayen ismi Can Kıraç, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Tırsan ve UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) Başkanı Çetin Nuhoğlu, Royal Dutch/Shell Grubu Başkanlığı, Yenilenebilir Enerji G8 Zirvesi Eş Başkanlığı ve Global Compact Vakfı Başkanlığı gibi küresel deneyimlere sahip ünlü İngiliz iş adamı Sir Mark Moody Stuart ve eski Güney Afrika Anayasa Mahkemesi Yargıcı ve Uluslararası Entegre Raporlama Yönetim Kurulu Başkanı Mervyn E. King konuşmalarıyla önemli mesajlar verdi.

KonusmacilarÇetin Nuhoğlu, Tuncay Özilhan, Mervyn E. King, Dr. Argüden, Can Kıraç ve Sir Mark Moody Stuart

Yaşama kalite katmak

Günün açılış konuşmasını yapan ARGE Danışmanlık Kurucu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, “Yaşam kalitesi ancak yönetim kalitesini artırarak geliştirilebilir. Bu nedenle, strateji: doğru işi yapmak, kalite: işi doğru yapmak, kurumsallaşma: başarıyı sürdürülebilir kılmak ve iyi yönetişim: yönetim kalitesini geliştirecek iklim ve güven ortamı oluşturmak kritik önemdedir.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Can Kıraç, “Dr. Argüden Koç topluluğuna nice katkısının yanında Koç topluluğunun anayasasını belirleyerek Vehbi Koç’un imzasıyla yayımlanmasını sağlamıştır. Dr. Argüden geliştirdiği fikirlerle öncülük yapan bir isim. Aziz dostum Dr. Argüden’e en içten sevgilerimle teşekkür ediyorum diyerek sözü Tuncay Özilhan’a bıraktı. Tuncay Özilhan, ‘ARGE Danışmanlık’la uzun yıllar çeşitli projelerde birlikte çalıştık. İş dünyasının her zaman vizyoner ve dünyayı yakından takip eden uzmanların fikirlerine ihtiyacı var. Strateji, kalite ve kurumsallaşma alanlarında ARGE daima Anadolu Grubu’na değer kattı. 25 senelik bir faaliyet süresi istikrarın ve başarının eseridir. “Yaşama kalite katmak” misyonuyla ARGE’nin ulusal ve uluslararası alandaki başarılarını çok iyi biliyoruz ve çok değer veriyoruz. Bugün küresel literatüre geçmiş birçok başarıya imza atan ARGE’yi tebrik ediyor, nice 25 yıllar diliyorum” dedi.

İsabetli öngörüleriyle ve vizyonerliğiyle yol gösteren Dr. Argüden’e teşekkürlerini sunan Çetin Nuhoğlu, kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi’ne destek olmayı bir görev olarak bildiğini belirtti.

‘Dünyaya ne katabiliriz’

Dr. Argüden moderatörlüğünde, Sir Mark Moody Stuart ve Mervyn E. King ile yapılan söyleşide, liderlik anlayışı masaya yatırılarak, tüm paydaşları içeren sorumlu liderlik anlayışı ve ‘Dünyaya ne katabiliriz’ düşüncesini içselleştiren bir vizyona yönelmenin önemi vurgulandı. Dr. Argüden panelin kapanışında, ülke içinde yaşam kalitesinin yükselmesi için tüm kurumlarda iyi yönetişim yapılmasını ve Türkiye’nin yurt dışındaki algı yönetimi için ise yapılan tüm iletişimde ‘Republic of Türkiye’ söyleminin kullanılmasını önerdi.

Haberler.com, 27.09.2016