Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

ARGE Danışmanlık Kadın Erkek Eşitliğini destekleyen öncü kuruluşlar arasında…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Borsa İstanbul’da düzenlenecek törende gong tıpkı geçen yılki gibi bir kez daha kadın erkek eşitliği için çalacak.

“Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir” sloganıyla yola çıkan ve ARGE Danışmanlık ortaklarından Pınar Ilgaz’ın da yer aldığı Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Grubu tarafından organize edilecek törende ayrıca Kadının Güçlenmesi Prensiplerini imzalayan yeni şirketlerin isimleri de açıklanacak.

KadininGuclenmesi-15092014

UN Global Compact ve UN Women’ın ortak bir girişimi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) 2010’dan beri iş dünyasında kadının güçlendirilmesi için şirketleri ve kurumları şu 7 ilkeyi imzalamaları için teşvik ediyor:

  1. Cinsiyet eşitliği için Üst Düzey Kurumsal Liderlik Sağlanması
  2. Tüm Kadın ve Erkeklere İşte Adil Davranılması, İnsan Haklarına ve Ayrım Yapmama İlkesine Saygı Gösterilmesi, Bu İlkelerin Desteklenmesi
  3. Tüm Kadın ve Erkeklere Sağlık, Güvenlik ve Refah Sağlanması
  4. Kadınların Eğitim, Kurs ve Profesyonel Gelişim İmkanlarıyla Desteklenmesi
  5. Kadınları Güçlendiren Girişimci Gelişimi, Tedarik Zinciri ve Pazarlama Yöntemlerinin Uygulanması
  6. Toplumsal İnisiyatifler ve Destekler Aracılığıyla Eşitliğin Teşvik Edilmesi
  7. Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması İçin Gelişimin Ölçülmesi ve Halka Açık Raporlanması