Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

ARGE Danışmanlık ve Gönüllülük

ARGE Danışmanlık sosyal sorumluluk bilincini çalışanların Sivil Toplum Kuruluşlarındaki faaliyetlerini destekleyerek  yaşatmaktadır. Şirketimiz tüm çalışanlarını haftada bir gün sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmaya teşvik etmektedir. Hedefimiz; katıldığımız STK çalışmalarında etkin rol almak ve katma değer yaratmaktır.

Çalışmalarında rol aldığımız STK’ larda önem verdiğimiz yada katkıda bulunma çabasında olduğumuz konular; şeffaflık, stratejik bakış açısı, verimlilik üzerine odaklanan yönetim anlayışı, tüm kaynakların strateji doğrultusunda kullanımı, insan kaynaklarının ve tüm çalışanların sonuçlara katkısının ölçülmesi ve doğru zamanda, doğru kanalda iletişimdir. Önemli büyüklükteki insan kaynağımızın STK çalışanlarına katılımı çalışanların topluma, STK’lara ve kendilerine kazandırdığı önemli katkılar nedeniyle şirketimiz için kazanç görmekteyiz.

Gönüllülükle profesyonel bilgi birikiminin de aktarılması gerektiği konusu önemlidir. STK’ ların kendi içinde iyi yönetilmesi de en az ürettikleri iyi projeler kadar önemlidir. Bu anlamda, bireylerin ve şirketlerin bilgi ve tecrübelerini en üzs düzeyde STK’ lara aktarabilecekleri ortamları oluşturmak gerekmektedir.

Bu düşünce ile çalışanlarımız, danışmanlık alanında edindikleri bilgi ve tecrübeyi rol aldıkları STK’lara aktararak katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Halen çalışanlarımız AIESEC, ARI Harekeri, BÜMED, Özel Sektör Gönüllü Konseyi – CVC, DEİK, Doğal Hayatı Koruma Derneği, Junior Chanber International – Jaycees, Kalite Derneği, KALDER, Personel Yöneticileri Derneği, PERYÜN, SEV, TEGV, TESEV, TUSİAD, Yönetim Danışmanlar Derneği, YDD, Yüzyıl Işıl Eğitim Vakfı, 1884 Eğitim, Kültür ve Paylaşım Vakfı’ nda çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketimizde uygulanan yaklaşımın tüm şirketlerinde benzer yapıda uygulamaya alınması sosyal sorumluluk bilincinin güçlenmesi, STK’ larda başarılı sonuçlara hızla ulaşılması ve sonuç olarak STK’ ların güçlenmesini sağlayacaktır.