Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

Dr. Erkin Erimez

Yönetici Ortak

Eğitim

  • Boğaziçi Üniversitesi İşletme Doktora – Stratejik Ortaklıklar
  • Boğaziçi Üniversitesi İşletme Master
  • Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü

Profil

Çalışma hayatına 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 1990 yılında Borusan Holding’de çalışmaya başladı. Borusan Holding bünyesinde 22,5 yıl boyunca; hazine yönetimi, kurumsal finansman, yatırım finansmanı, mali analiz, finansal risk yönetimi, şirket satın alma, yeniden yapılandırma, ticaret hukuku, şirket birleşme ve bölünme işlemleri, SPK, kurumsal yönetim, yurtdışı yatırımlar ve vergi alt yapısı, strateji, yeni iş geliştirme, sürdürülebilirlik, 6 sigma, kurumsal sekreterya, yönetim kurulu süreçleri konularında çeşitli sorumluluklar üstlendi.

6 Sigma kapsamında siyah kuşak oldu. 6 sigma kapsamında lojistik optimizasyonu, stok optimizasyonu, müşteri teslim performansının iyileştirilmesi ve planlama, yeni yönetim organizasyon yapısının kurulması ve hayata geçirilmesi konularında projeler yaptı.

Sürdürülebilirlik yaklaşımının grup içinde oluşmasında etkin rol oynadı. Borusan Grubu Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyinin (WBCSD) 2 Türk üyesinden biridir. Borusan Grubunun WBCSD’daki temsilcisi olarak görev yaptı. WBCSD, “ Sustainable Consumption and Value Chain çalışma grubuna katıldı ve 2011 yılında yayınlanan “ A Vision for Sustainable Consumption” raporunu yazan ekip içinde yer aldı. Sürdürülebilir tüketim ile ilgili olarak Avrupa Komisyonu ve Avrupa Çevre Ajansı (EEA) tarafından 2011 ve 2012 yıllarında gerçekleştirilen çalışma toplantılarına davet edildi ve katıldı.

2013 yılında ARGE Danışmanlık bünyesine katıldı.

TUSİAD Kurumsal Yönetim çalışma grubu ve Sürdürülebilirlik Görev gücü üyesidir.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Bilim Kurulu Başkanıdır.

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) çalışma gruplarında rol almaktadır. SKD nezdinde geliştirme çalışmaları yapılmış olan sürdürülebilirlik endeksi (ISESI) çalışma grubu üyesidir.

Deneyim Alanları

  • Sürdürülebilirlik
  • Risk Yönetimi
  • Stratejik Planlama
  • Kurumsal Yönetim
  • İş Geliştirme