Türkiye’nin dünyada en iyi tanınan yönetim danışmanlık şirketiYaşam kalitesi, yönetim kalitesi ile artar Globally recognized Turkish management consulting firmImproving quality of management improves quality of life

Hayal Kurmanın Gücü

Türkiye’nin gündemindeki en önemli konu AB ile ilişkiler. Bu ilişki sürecini yürütürken kendimize güvenmek, sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda AB’nin de geleceğini şekillendirebileceğimize inanmak arzulanan bir gelecek için ilk adımdır. Bu konudaki yaklaşımımızı sadece düşünce boyutunda bırakmayıp, bugünden gelecek için attığımız adımları geleceğin AB’sine katkıda bulunmak üzere atmaya başlarsak, AB’nin geleceğinde de söz sahibi olabiliriz. Bu adımları atabilmenin ilk adımı ise hayal kurmakla başlar. Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerinin yirmi yıl sonra gelebileceği noktanın 2020 yılının haber spotlarına nasıl yansıyabileceğini düşleyelim:

“Dünyanın en büyük dört borsasının (New York, Londra, İstanbul ve Şangay) başkanları İstanbul’da toplanarak, ortak standartlar konusunda bir anlaşma imzaladılar.”

“Basra Körfezi’ndeki deprem sonrasında kesilen petrol sevkiyatının dünya enerji dengesine olumsuz etkilerini gidermek üzere Türkmenistan, Azerbaycan ve Türkiye Cumhurbaşkanları ortak bir bildiri yayınlayarak Bakü-Ceyhan hattından sevkiyatı durum düzelinceye kadar iki katına çıkarma kararı aldıklarını duyurdular. Ortak açıklama üzerine petrol fiyatları deprem öncesi seviyelere geriledi.”

“Avrupa Birliği Başkanı, depremden sonra bir saat içerisinde Körfez ülkelerine ulaşan en etkili Afet Yönetim kadrosunun Türkiye’den gönderildiğini açıkladı.”

“Ege’deki petrol arama çalışmalarından alınan olumlu haberlerle Türk-Yunan ortak petrol şirketinin hisse değeri son hafta içinde iki kat arttı.”

“Avrupa’da en yüksek getiri sağlayan fonlar sıralamasında, ilk sırayı e-Türkiye Fonu aldı.”

“Avrupa ülkeleri arasında en fazla göç alan ülke, 70+ yaş grubuna en iyi hizmet ve iklim koşulları sağlayan, Türkiye oldu”.

“Avrupa Ekonomi Bakanları toplantısında, Avrupa’nın rekabet gücünü artırmak için KalDer tarafından geliştirilen ve Avrupa Kalite Vakfı tarafından da benimsenen TürKalite standartlarına uyum düzeyini yükseltmek üzere yeni bir teşvik sistemi benimsendi.”

“Avrupa Güvenlik Teşkilatı Başkanı Orgeneral Çevik İki, Rwanda’ya en büyük Barış Gücünü Avrupa’nın gönderdiğini açıkladı.”

“Avrupa Birliği Başkanı, insan hakları uygulamalarını iyileştirmek üzere Rwanda’ya Türkiye’den uzman bir ekip göndereceklerini bildirdi.”

“Avrupa Birliği’nin Genişlemeden Sorumlu Komisyon Başkanı Irak ve Suriye’yi Topluluğa davet etti. Kararın arkasında, Türkiye ve İsrail’in olduğu belirtiliyor.”

“Bu kararın, su kaynaklarını etkin kullanan Türkiye’nin Arap Yarımadası’na su ihracatının yolunu açacağı bildirildi.”

“İstanbul Festivali üstüste ikinci yıl Avrupa’da en zengin kültürel paylaşım ortamı seçildi.”

“Dünya Kupası finalini Amerika’yı 2-0 yenen Avrupa kazandı. Her iki golü de atan Türk golcü Hakan Oktay ‘En değerli oyuncu’ seçildi.”

“Türk pop starı Tarkana, Madonna’nın 32 haftalık Avrupa’da liste başı kalma rekorunu kırdı.”

Neden olmasın? !!!